Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM

Galéria Atrium

Floriánova 4
080 01 Prešov
Slovensko

Telefón: +421 51 758 21 95
Fax: +421 51 758 21 96
E-mail: penzionatrium@nextra.sk

O nás

Galéria Átrium je súkromná galéria, ktorá vznikla v roku 2005 vďaka majiteľovi a prešovských milovníkov umenia. Názov galérie je odvodený od dispozičného riešenia uzatvoreného priestoru dvora historického objektu, v ktorom galéria sídli. Galéria Átrium sa nachádza v meštianskom dome, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou pochádzajúcou z obdobia klasicizmu, na Floriánovej ulici, v západnej časti Mestskej pamiatkovej rezervácie Prešov.

Svoju výstavnú činnosť zahájila 13. januára 2005 vernisážou a výstavou významného prešovského umelca, akademického maliara Juraja Kresilu, ktorý bol pri zrode myšlienky založenia tejto galérie. Prioritou galérie je prezentácia tvorby súčasných umelcov z nášho regiónu a umelcov tvoriacich v našom regióne, ako aj spolupráca so susediacimi štátmi a umelcami z regiónu V4 a Ukrajiny.
Činnosť galérie spočíva v organizovaní výstav, predajných salónov, medzinárodných plenérov, zahraničných výstav, v uskutočňovaní workshopov a v budovaní svojho zbierkového fondu. Zbierkový fond galérie tvoria výtvarné diela rôznych techník - maľby, kresby, grafiky, fotografie, plastiky, inštalácie. Galéria úzko spolupracuje aj s inými kultúrnymi inštitúciami a galériami nielen v Prešove a na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Galéria disponuje viacerými výstavnými priestormi nachádzajúcimi sa v troch podlažiach objektu, ako aj átriom pre sochárske expozície a kováčske workshopy. Objekt galérie okrem výstavných priestorov slúži ako penzión, reštaurácia, kaviareň a cukráreň, ktoré umožňujú návštevníkom príjemné posedenie v kruhu umenia. V roku 2008 mesto Prešov ocenilo Galériu Átrium za rozvoj a prezentáciu mesta svojou Cenou OPÁLOVÉ ZRNKO.

Galéria Atrium
Floriánova 4, 080 01 Prešov
Telefón: +421 51 758 21 95
Email:
qr
Elektronická vizitka
Ako funguje?

Zaradenie v kategórii

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.