Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM

Zemplínske múzeum Michalovce

Kostolné námestie 1
071 01 Michalovce
Slovensko

Telefón: +421 56 644 10 93
E-mail: sekretariat.zm@gmail.com

www.zemplinskemuzeum.sk
Otváracie hodiny
Momentálne je zatvorené.
Pondelok
Zatvorené
Utorok
08:00 - 15:30
Streda
08:00 - 15:30
Štvrtok
08:00 - 18:00
Piatok
08:00 - 15:30
Sobota
Zatvorené
Nedeľa
Zatvorené
V sobotu len na základe tel. objednávky

O nás

STÁLE EXPOZÍCIE:

ARCHEOLOGICKÁ
Archeologické nálezy patrili medzi prvé akvizície Zemplínskeho múzea v Michalovciach a dnes predstavujú podstatnú časť všetkých zbierok. Súčasná archeologická expozícia Pravek až včasný stredovek Zemplína je umiestnená na poschodí v hlavnej budove kaštieľa a podáva v chronologickom slede obraz pravekého až včasnostredovekého osídlenia regiónu.

PRÍRODOVEDNÁ
Stála prírodovedná expozícia bola vyinštalovaná pre návštevníkov v r. 1982 z príležitosti 25. výročia založenia múzea v západnom krídle kaštieľa. Jej autorom je odborný pracovník - zoológ múzea Mgr. Štefan Danko, výtvarne ju vyriešil Jozef Saloň a preparáty zhotovili Vilém Borůvka (pracovník Slezského muzea v Opave) a Ján Kuchta.

ETNOGRAFICKÁ
Dokumentuje tradičné ľudové remeslá Zemplína. Návštevník má v hlavnej budove kaštieľa možnosť vidieť doklady upadajúcich a zaniknutých tradičných remesiel - vinohradníctva, kováčstva, hrnčiarstva, spracovania dreva, výrobu textílií, či rybárstva.

HISTORICKÁ
Vo vstupných priestoroch sú prezentované v prevažnej miere exponáty dokumentujúce atmosféru šľachtických, prípadne honosnejších meštianskych interiérov z konca 18. - začiatku 20. storočia zo stredného a južného Zemplína.

UMELECKO-HISTORICKÁ
Graficky upravené schémy a fotografie približujú lokality a datovanie, ktoré uvádzajú návštevníka do siedmich miestností, kde sú dokumentované a prezentované doklady umeleckých remesiel a výtvarného umenia na Zemplíne od raného stredoveku po súčasnosť.

V pondelky, štátne sviatky a v dňoch pracovného pokoja je múzeum pre verejnosť zatvorené.
Počas obedňajšej prestávky od 12:00 do 13:00 je múzeum pre verejnosť zatvorené. Prehliadka múzea trvá jednu hodinu. Posledný vstup do múzea mimo sezóny je o 14:30. Počas sezóny v mesiacoch júl - august je vstup do múzea každú polhodinu a posledný vstup o 16:00.
Prehliadku múzea je možné absolvovať aj v sobotu, no len na základe vopred uskutočnenej telefonickej objednávky na t. č. 056/644 10 93. Sprevádzame minimálne 15 členné skupiny, alebo na základe dohody.

Zemplínske múzeum Michalovce
Kostolné námestie 1, 071 01 Michalovce
Telefón: +421 56 644 10 93
Email:

www.zemplinskemuzeum.sk
qr
Elektronická vizitka
Ako funguje?

Zaradenie v kategórii

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.